Som iná?

Autor: Šárka Michalová | 6.9.2011 o 16:57 | (upravené 6.9.2011 o 17:04) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  1725x

Z každej strany sa na mňa valí aká som iná, zmenená, avšak jediná vec, ktorá každému vadí, je to, že nie som taká akú by ma chceli oni. Keď sa smejem som pojašená, keď plačem som citlivka, keď som nahnevaná som neprispôsobivá, keď sa sťažujem som namyslená, keď sa nesťažujem som „sedláčka". Nechcete náhodou odo mňa niečo, čo vy mne nemôžete dať?

Nedokážem vám vyhovieť v každej chvíli, tak ako ani vy mne. Miestami mi to pripadá, že za každým mojim slovom hľadáte dôvod na to, aby ste mi mohli vytknúť čo robím zle. Prepáčte mi, ale naozaj som sa zmenila. Plačem, lebo nie vždy mám chuť sa smiať. Smejem sa, lebo nie vždy sa oplatí vyroniť slzu. Hnevám sa, lebo niektoré veci zmeniť nemôžem. Som len človek, ktorý sa odmieta skrývať za masku Supermana a všetko znášať bez známky emócie. A teraz naozaj neviem, kto z nás je na tom lepšie. Vy sa smejete, aj keď vám je do plaču, radujete sa aj keď vás niečo neznesiteľne bolí, tvárite sa priateľsky, aj keď za chrbtom iných neviete nazvať ani krstným menom. Ale ja som zlá, iná.

Som iná, pretože odmietam nosiť masku a tváriť sa, že môj život je najúžasnejší a najdokonalejší. Som iná, pretože som čitateľná a keď ma niečo trápi, netvárim sa, že som v poriadku a nad vecou. Som iná, pretože si pripúšťam, že všetko prečo dnes plačem, dokážem zmeniť. Som iná, pretože bojujem s tým čo sa mi nepáči. A vám to vadí.

Poviem vám len jedno, milujem svoj život. Milujem ho, pretože v živote neľutujem čo som urobila. Ani jedinú slzu, ani jediný úsmev, ani jediný (ne)správny krok. Nič. Ľutujem len množstvo vecí, ktoré som neurobila, pretože som sa bála ako budete reagovať vy. Koľkí z vás si už v živote položili otázku „Ale čo na to povedia ľudia?". Myslím, že každý z nás aspoň jeden krát. A práve to, že som si kládla túto otázku ľutujem.

Nikto z vás si neobuje moje topánky a neprejde moju cestu životom, tak potom aké právo máte hovoriť mi, že niečo robím zle. To, že veci robím inak ako vy, neznamená, že vy ich robíte správne. Nikto z vás si za mňa neodtrpí moju bolesť a nikto z vás nevyplače moje slzy. Ale rovnako nikto nezažije moju radosť, šťastie, lásku. Zamyslite sa nad tým, či skutočne žijete pre seba a myslíte viac na seba ako na iných. Možno to znie sebecky, ale ja so sebou trávim 24 hodín denne, a odmietam tento čas pretrpieť s nevyrovnaným človekom. A nezazlievajte mi to, veď kto iný môže rozdávať pozitívnu náladu ako vyrovnaný človek?! Nik. Zmierte sa s tým, že nie som taká akú by ste ma chceli mať vy, ale som taká akú sa chcem mať ja.

Nemôžem mať zo dňa na deň o pár rokov viac ani menej, nemôžem mať zrazu dlhšie nohy ani štíhlejší pás, neviem byť modelkou ani speváčkou mávnutím čarovného prútika.  Neviem, nemôžem a ani nechcem. A presne tak ako vám neviem splniť tieto želania, nesplním vám ani to aby som bola maskovanejšia- podľa vášho gusta. A to, že vy ste takí ako chcú ostatní, je len a len váš problém a vaše rozhodnutie. Nežiadajte to aj odo mňa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?